Nemocnica Rimavská Sobota zriadila triedenie pacientov pre vstup do nemocnice

25. mar 2020

Vďaka spolupráci s krajským a okresným riaditeľstvom HaZZ rimavskosobotská nemocnica zriadila pri vstupe do areálu nemocnice stan pre triedenie pacientov.

svetzdravia-com-nemocnica-rimavska-sobota-medici-na-triazi-vo-vn-rs.jpg

Jeho cieľom je odkloniť potenciálne rizikových pacientov už pred vstupom do nemocnice. Pomáhajú v ňom dobrovoľne študenti medicíny, ktorí verejnosti bezkontaktne merajú teplotu a vyhodnocujú ďalšie príznaky (napríklad kašeľ, cestovateľská anamnéza, kontakt s infikovanou osobou).

Pre pacientov s podozrením na koronavírus Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota zriadila samostatný vyhradený priestor. Ten sa nachádza na prízemí internistického pavilónu C, má samostatný vchod. Pracovisko je vizuálne označené a počas dňa pacientov usmerní aj personál pri vstupe do areálu.

svetzdravia-com-nemocnica-rimavska-sobota-vstup-do-arealu-vn-rs.jpg

Verejnosť môže do budovy rimavskosobotskej nemocnice vstupovať len s rúškom či inou ochranou časti tváre, napríklad šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos. Naďalej platí, že rimavskosobotská nemocnica aktuálne poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Platí tiež zákaz návštev.

svetzdravia-com-koronavirus-header-pic-aktualne-info-580x280-1.jpg

Prihláste sa na odber
dobrých správ zo zdravotníctva

Odoslaním formulára súhlasíte s odoberaním newslettera a spracovaním osobných údajov. Z odberu sa môžete odhlásiť kedykoľvek kliknutím na odkaz v pätičke newslettra alebo na našom webe

Mýty o Pente v zdravotníctve