Penta nie je dominantným hráčom v zdravotníctve

Penta nemá ambíciu a ani v súčasnosti nie je dominantným a už vôbec nie monopolným hráčom v slovenskom zdravotníctve a ani sa k nemu v žiadnom segmente neblíži.

V zdravotnom poistení má Dôvera 27% trhový podiel, pričom najväčším subjektom v tomto sektore je dlhodobo VšZP. V segmente lekární prevádzkuje na Slovensku Dr.Max okolo 240 lekární z celkového počtu viac ako 2000 a má tak približne 10% podiel. Máme síce najväčšiu súkromnú sieť regionálnych nemocníc, ale vzhľadom na ich počet a veľkosť nie sme v tomto sektore dominantným poskytovateľom, tým sú štátom vlastnené a zároveň najväčšie nemocnice.

Ak sa teda pozrieme na konkrétne čísla, je zrejmé, že monopol nemajú súkromní investori, ale práve štát. Viackrát sme už preto deklarovali, že by sme privítali, aby do segmentu zdravotníctva vstúpili aj iní súkromní hráči. Sme presvedčení, že len zdravá konkurenčná súťaž vyprodukuje pre pacientov najlepšie výsledky a my sa jej v žiadnom prípade nebránime.

Prihláste sa na odber
dobrých správ zo zdravotníctva

Odoslaním formulára súhlasíte s odoberaním newslettera a spracovaním osobných údajov. Z odberu sa môžete odhlásiť kedykoľvek kliknutím na odkaz v pätičke newslettra alebo na našom webe

Mýty o Pente v zdravotníctve